Koupě nemovitosti je vždy velké rozhodnutí, nenechávejte to na náhodě. 


Koupě nemovitosti je spjata s emocemi,ale také s rizikem. 

 

Vaše vysněná nemovitost by určitě neměla mít vady. Při koupi nemovitosti se můžete potkat s technickými i právními vadami nemovitosti. Pokud o takových vadách víte, nic Vás asi nepřekvapí, ale pokud ne, může to být nepříjemná komplikace. Doporučujeme Vám využít naši jedinečnou službu průzkum nemovitosti. Náš specialista (odhadce nemovitostí / soudní znalec) půjde s Vámi na prohlídku a nemovitost pečlivě zaměří, prověří její právní stav a pomůže Vám i s určením jejího technického stavu. Zároveň Vám určí správnou hodnotu nemovitosti. Právě tito lidé Vám budou následně zpracovávat odborný posudek pro banku. Protože, když Vám při rozpracované hypotéce určí odhadce nižší hodnotu nemovitosti než je kupní cena, tak musíte najednou mít i stovky tisíc korun navíc. Pokud je nemáte, u většiny realitních kanceláří přicházíte o rezervační zálohu. V případě koupě pozemku si dejte ještě mnohem větší pozor. Vždy si důkladně zjistěte veškeré podmínky pro výstavbu Vašeho vysněného RD. Každá obec má například jinou zastavěnost a další podmínky výstavby. A co tepřive například památková zóna? 

Odhad nemovitosti

 

Při koupi nemovitosti se většinou jedná o velmi vysokou částku a často bývá spojena i s úvěrem. Úvěr zatěžuje rodinný rozpočet většinou po dobu  několika let. Pokud uvažujete o koupi nemovitosti na úvěr, tak se nejdříve spojte se svým finančním poradcem, ať víte přesně Vaše finanční možnosti. 

Finanční poradci

 

Hypoteční či jiný větší úvěr je vždy spjatý s rizikem. Převážně s rizikem výpadku příjmu. Výpadek příjmu může mít formu ztráty zaměstnání, dlouhodobé pracovní neschopnosti v důsledku úrazu či nemoci a také bohužel formu toho nejhoršího. Nenechte tady rodinu nebo své blizké s dluhem. Vždy je lepší mít proti tomuto pojištění a je důležité na to myslet, když budete počítat splátku Vaší hypotéky. 

Životní pojištění

 

Dalším pojištěním, které budete potřebovat je pojištění nemovitosti. Pojištění nemovitosti vyžaduje banka k úvěru. Je to logické. Banka má po celou dobu splácení úvěru Vaši nemovitost v zástavě a kdyby nedej bože shořela, tak banka potřebuje peníze. Vám náleží pouze rozdíl ve výši pojistného plnění. A jsme znovu o aktualizování odhadu hodnoty nemovitosti. Když budete mít nemovitost podpojištěnou, tak Vám pojišťovna může vyplatit méně než bude škoda na Vaší nemovitosti, nepokryje to ani hypotéku a Vy skončíte bez nemovitosti a s dluhem. Nepodceňujte růst hodnoty nemovitostí za poslední 2-5 let. 

Majetkové pojištění

 

 Zkuste vyhledat Vaši novou nemovitost v naší nabídce nebo využijte náš poptávkový formulář. V naší nabídce se nacházejí pouze prověřené nemovitosti a nemůže se Vám stát, že Vám něco zatajíme. 

Poptávka nemovitosti

 

Poptat službu