Hypotéka bez vlastních peněz

Jak dosáhnout na hypotéku bez vlastního kapitálu?


Co je běžně potřeba k získání hypotéky
• Základní podmínkou je věk žadatele. Abyste mohli zažádat o hypotéku, musí vám být alespoň 18 let a maximálně 70 let.
• Dalším důležitým kritériem je příjem. Ten musí být takový, aby se podle něj dalo usoudit, že jste schopni hypotéku splácet. Podle ČNB by neměla výše splátky překročit 50 % vašeho čistého měsíčního příjmu.
• Kromě příjmů se také kouká na tzv. bonitu. Zda máte ještě jiné půjčky a budete schopni hypotéku splácet.
• Dalším bodem je nutnost ručit nemovitostí. Většinou se jedná o tu, kterou nyní kupujete, ale není to podmínkou.

Jak tedy získat 100 % na hypotéku?

1. Zástava nemovitosti
V tomto případě musíte vlastnit alespoň pozemek a zároveň odhad nemovitosti, kterou pořizujete musí vyjít na vyšší částku, o 10-20 %, než potřebujete půjčit. Velkou výhodu mají ti, kteří již vlastní nějaký pozemek, nebo jinou nemovitost. Ve chvíli, kdy se zůstatek úvěru dostane pod částku, kterou je schopna pokrýt jen nová nemovitost, lze požádat o vyvázání druhé nemovitosti ze zástavy.

2. Spoludlužník je další možností
Spoludlužník v podstatě znamená ručitel. Princip je snadný – spoludlužník na sebe bere všechny závazky jako ten, kdo si půjčuje. V případě, že nebudete schopni hypotéku splácet, je spoludlužník povinen doplatit ji za vás. Spoludlužníků může být i více. V případě partnerů lze o hypotéku žádat dohromady. I z role spoludlužníka je možné se vyvázat.

3. Úvěr k hypotéce
V případě, že potřebujete vyřešit chybějících 10 % a nemáte žádný pozemek, ani se za vás nemůže nikdo zaručit, můžete 10 %, které se skládá u hypotéky dofinancovat z úvěru. Pokud si vaše partnerka nebo váš partner vezme hypotéku na sebe, vy si můžete vzít klasickou půjčku, abyste zbylých 10 % získali a mohli tyto prostředky bance doložit. Banky zatím povolují toto dofinancování i v případě, že si berete hypotéku společně.